AKI NO IRO - Hodowla Akit Japońskich - tel: 691 734 283 - mail: pawel@akinoiro.plmailto:pawel@akinoiro.plshapeimage_3_link_0
Witamyindex.htmlshapeimage_4_link_0
Nasze AkityNaszeAkity.htmlshapeimage_5_link_0
O AkicieO_Akicie.htmlshapeimage_6_link_0
PlanowanePlanowane.htmlshapeimage_7_link_0
SzczeniaczkiSzczeniaki_2019.htmlshapeimage_8_link_0
Galeriahttp://www.akinoiro.pl/FotoG/#/start/shapeimage_9_link_0
O Nasshapeimage_10_link_0
Od kilkunastu lat naszego domu, a właściwie najpierw ogródka, pilnował  mieszaniec – Yellow (Żółty). Uznaliśmy, że potrzebny jest mu ktoś „młodszy” do towarzystwa. Po długim namyśle i dyskusjach w 2010 roku kupiliśmy mix Akity- Gabi. Kiedy poznaliśmy charakter Gabi, jej zachowanie i usposobienie, bardzo zainteresowaliśmy się tą rasą. I wtedy się zaczęło… 
W 2011 roku postanowiliśmy kupić w hodowli Shiyo – Mokuteki Akitę. Kiedy pojechaliśmy do Częstochowy odebrać pieska, przywieźliśmy dwa. Są to  siostry: Sachi Go i Satomi Go. Wychowanie dwóch takich sióstr, to już nie żarty. Musieliśmy pogłębić swoją wiedzę z zakresu socjalizacji psów, właściwej opieki i żywienia. W domu pojawiły się książki na temat psiej psychologii, kontaktowaliśmy się również z innymi właścicielami Akit. Dużej pomocy udzieli nam i do dziś udzielają szczególnie hodowcy z Shiyo – Mokuteki i Mori No Kodomo. My zagłębiliśmy się w lekturze, a „dziewczynki” poszły do psiej szkoły, w której mogły się spotkać z innymi psami i rasami. 
Czas poświęcony tym psom daje nam dużo radości i relaksu. Są to psy spokojne, wyciszone, chętne do zabawy i bardzo wierne. Chociaż te główne cechy charakteru mają bardzo zbliżone, to jednak różnią się też od siebie. 
Sachi Go jest wiercipiętą, lubi wszędzie zajrzeć i węszyć. Jest dużą indywidualistką, chodzi jak, kot własnymi drogami. Satomi Go stara się być bliżej ludzi, jest dobrym obserwatorem, „oszczędza energię”, rusza się wolniej, ale bardzo potrafi zaskoczyć szybkością i zwinnością. 
Zainteresowanie i fascynacja tą rasą spowodowały, że postanowiliśmy sprawdzić, jak wypadną nasze psy w porównaniu z innymi. Podczas wystaw nie zawiedliśmy się. Oba psy otrzymują wysokie oceny od sędziów i dobrze zachowują się w ringu. 
Akity weszły w nasze życie na stałe i stanowią ogromną jego część. Mamy też warunki, które umożliwiły nam założenie hodowli. Mieszkamy na obrzeżach pięknego miasteczka ( Trzebnica, okolice Wrocławia ), w wiśniowym sadzie, z dala od centrum. Z okien naszego domu widzimy piękny Las Bukowy, który szczególnego uroku nabiera jesienią, stąd nazwa hodowli Aki No Iro – Barwy Jesieni. 
Sylwii i Jerzemu z Shiyo – Mokuteki dziękujemy za piękne szczenięta i rady,a Sylwii i  Adamowi z Mori No Kodomo za niekończące się rozmowy o Akitach.

Beata i Paweł Mandziej 
O rasie 
Strona w przygotowaniu!
Nasze Początki